Grzegorz Bielawski

Country Manager, QNAP

Grzegorz Bielawski odpowiedzialny jest za proces dystrybucji produktów QNAP w Polsce, pozyskiwanie partnerów, rozwijanie programów afiliacyjnych dla integratorów i resellerów oraz zarządzanie polityką cenową. Z branżą IT związany jest od blisko dekady – po ukończeniu studiów w katedrze Elektroniki i Telekomunikacja Politechniki Szczecińskiej, rozpoczął pracę w firmie EPA Systemy. Specjalizował się tam w rozwiązaniach storage i był product managerem odpowiedzialnym za obsługę m.in. marki QNAP. Specjalista ds. technicznych, doskonale zorientowany w świecie nowości technologicznych w segmencie storage.

Grzegorz Bielawski is responsible for distributing QNAP products in Poland, developing affiliate programs for integrators and resellers, managing pricing policy and arranging new partner cooperation. Grzegorz works in IT for nearly a decade – after finishing studies on Szczecin University of Technology (faculty of Computer Science and Information Technology) he started to work in EPA Systems where he was responsible for storage solutions and supporting QNAP brand in Poland (as product manager). He’s a proved IT expert with vast knowledge of technical novelties in storage segment.

Prelekcje:

QNAP w środowisku OpenStack

Grzegorz Bielawski, Country Manager firmy QNAP, opowie o tym, jak użytkownicy rozwiązań bazujących na OpenStack mogą wykorzystać urządzenia QNAP NAS jako niezawodny, wydajny i wysoko dostępny block storage w swoich ekosystemach OpenStack.

Dzięki wprowadzeniu przez QNAP wsparcia dla OpenStack Cinder Driver możliwe jest wykorzystanie korporacyjnych modeli serwerów QNAP NAS do przechowywania danych w rozwiązaniach OpenStack – co pozwala na zapewnienie wysoko dostępnej, bezpiecznej przestrzeni storage on-site, a także na skuteczne zabezpieczenie danych z wirtualnych maszyn (dzięki używaniu migawek do odzyskiwania danych w razie potrzeby). Podczas swojego wystąpienia Grzegorz Bielawski omówi zalety wynikające z wykorzystania QNAP NAS w OpenStack, odpowie na wszelkie pytania dotyczące implementowania QNAP NAS w rozwiązaniach bazujących na OpenStack oraz przedstawi pokrótce, które modele serwerów NAS firmy QNAP najlepiej nadają się do takich zastosowań.