Grzegorz Bielawski

Country Manager, QNAP

Grzegorz Bielawski odpowiedzialny jest za proces dystrybucji produktów QNAP w Polsce, pozyskiwanie partnerów, rozwijanie programów afiliacyjnych dla integratorów i resellerów oraz zarządzanie polityką cenową. Z branżą IT związany jest od blisko dekady – po ukończeniu studiów w katedrze Elektroniki i Telekomunikacja Politechniki Szczecińskiej, rozpoczął pracę w firmie EPA Systemy. Specjalizował się tam w rozwiązaniach storage i był product managerem odpowiedzialnym za obsługę m.in. marki QNAP. Specjalista ds. technicznych, doskonale zorientowany w świecie nowości technologicznych w segmencie storage.

PRELEKCJE:

Tytuł:
QNAP w środowisku OpenStack

Abstrakt:
Grzegorz Bielawski, Country Manager firmy QNAP, opowie o tym, jak użytkownicy rozwiązań bazujących na OpenStack mogą wykorzystać urządzenia QNAP NAS jako niezawodny, wydajny i wysoko dostępny block storage w swoich ekosystemach OpenStack.

Dzięki wprowadzeniu przez QNAP wsparcia dla OpenStack Cinder Driver możliwe jest wykorzystanie korporacyjnych modeli serwerów QNAP NAS do przechowywania danych w rozwiązaniach OpenStack – co pozwala na zapewnienie wysoko dostępnej, bezpiecznej przestrzeni storage on-site, a także na skuteczne zabezpieczenie danych z wirtualnych maszyn (dzięki używaniu migawek do odzyskiwania danych w razie potrzeby). Podczas swojego wystąpienia Grzegorz Bielawski omówi zalety wynikające z wykorzystania QNAP NAS w OpenStack, odpowie na wszelkie pytania dotyczące implementowania QNAP NAS w rozwiązaniach bazujących na OpenStack oraz przedstawi pokrótce, które modele serwerów NAS firmy QNAP najlepiej nadają się do takich zastosowań.