Rejestracja na warsztaty

p

Tylko osoby z opłaconym biletem na konferencję OpenStack Days Poland 2018 mogą zarejestrować się na warsztaty.

Do uczestnictwa w warsztatach niezbędny jest własny komputer. Wymagania: laptop z WiFi, 8 GB Ram (minimum), klientem SSH, Virtualbox 5.2+ i przeglądarką WWW (preferowane Chrome/Firefox), doświadczenie w administracji systemami Linux. Wcześniejsze doświadczenie z OpenStack nie jest wymagane.

Maksymalna liczba uczestników na każdym z warsztatów to 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Temat:
OpenStack – zajęcia praktyczne

Data:
11.06.2018, 15:15-16:45

O warsztatach:
Celem tej sesji jest umożliwienie uczestnikom praktycznego zapoznania się z możliwościami jakie oferuje OpenStack. Razem stworzymy przykładowy serwis Internetowy wykorzystując możliwości platformy OpenStack, a jeżeli wystarczy nam czasu, przyjrzymy się również metodom automatyzacji. Sesja dedykowana jest dla stawiających pierwsze kroki z platformą OpenStack.

Prowadzący: Rafał Szmigiel / OpenStack Specialist Solution Architect, Red Hat; Mateusz Buczel / Senior Systems Engineer, ESKOM IT Outsourcing & Solutions

Temat:
Uruchamianie aplikacji w kontenerach z wykorzystaniem technologii Kubernetes i oprogramowania SUSE CaaS Platform (samodzielnie lub na SUSE OpenStack Cloud).

Data:
12.06.2018, 9:45-11:15

Plan warsztatów z SUSE CaaS Platform::
1. Konfiguracja głównego węzła zarządzającego – mastera
2. Zapoznanie się z interfejsem
3. Podłączenie kilku workerów (dostarczone jako OVA do zaimportowania)
4. Uruchomienie wcześniej przygotowanego obrazu z aplikacją
5. Upgrade obrazu do nowszej wersji – symulacja „błędu krytycznego” w celu zademonstrowania, jak używanie kontenerów skraca czy wręcz eliminuje „okienka serwisowe”.

Prowadzący: Paweł Mirończuk / SUSE Senior Consultant